UArctic Congress 2018

Uniwersytet w Oulu i Uniwersytet Helsiński mają zaszczyt zaprosić na konferencję UArctic Congress 2018, która odbędzie się w dniach 3 – 7 września 2018 w Oulu i Helsinkach. Wydarzenie to jest integralną częścią programu fińskiej prezydencji w Radzie Arktycznej. Przyszłoroczna edycja UArctic Congress zbierze wspólnie zarówno kluczowe spotkania University of Arctic (UArctic), jak i konferencję naukową, wraz z biznesowymi spotkaniami Council of UArctic, etc.

Wydarzenie kierowane jest do przedstawicieli ludów rejonów polarnych, szefów instytucji, pracowników akademickich, naukowców i studentów.

Konferencja ze szczególnym uwzględnieniem obejmie wątki związane z priorytetami Republiki Finlandii podczas jej prezydencji w Radzie Arktycznej (okres prezydencji 2017 – 2019).

Do końca września 2017 roku można składać propozycje sesji naukowych. Należy to zrobić poprzez specjalną platformę, po uprzedniej rejestracji w systemie: http://www.uarctic.org/news/2017/8/uarctic-congress-2018-science-section-call-for-proposals/

Więcej informacji o wydarzeniu: http://congress.uarctic.org/