Arctic Circle Assembly 2019

Data: 10 – 12 października 2019

Arctic Circle Assembly jest największym wydarzeniem o tematyce arktycznej, w którym co roku uczestniczy przeszło 2000 osób z ok. 50 państw. Szczyt odbywa się każdego października w Reykjavíku, w przepięknej Harpa – hali koncertowej i centrum konferencyjnym. Spotykają się tutaj polityczni liderzy i przedstawiciele rządów z całego świata, różne organizacje – od korporacji, aż po stowarzyszenia zajmujące się regionem arktycznym, a także przedstawiciele świata nauki i inni zainteresowani tematyką wydarzenia.

W ramach szczytu omawiane są kwestie związane m.in. ze zmianami klimatu i ich wpływem na Arktykę, bezpieczeństwem narodowym i międzynarodowym w regionie, potencjałem energetycznym Arktyki, rolą i prawami rdzennych ludów Północy, prawem polarnym, czy odwiertami prowadzonymi na Dalekiej Północy.

Podczas tegorocznej edycji zapraszamy na sesję tematyczną “Recent changes of glaciers and their forefields on Svalbard and their environmental consequences in the High Arctic”, organizowaną pod auspicjami PKPol i Centrum Badań Polarnych. 

Adres

Reykjavík, Islandia

Harpa, Austurbakki 2

Arctic Circle Assembly 2019