Arctic Circle Assembly 2017

Data: 13 – 15 października 2017

Arctic Circle Assembly jest największym wydarzeniem o tematyce arktycznej, w którym co roku uczestniczy przeszło 2000 osób z ok. 50 państw globu. Szczyt odbywa się każdego października w Reykjavíku, w przepięknej Harpa – hali koncertowej i centrum konferencyjnym. Spotykają się tutaj polityczni liderzy i przedstawiciele rządów z całego świata, różne organizacje – od korporacji, aż po stowarzyszenia zajmujące się regionem arktycznym, a także przedstawiciele świata nauki i inni zainteresowani tematyką wydarzenia.

W ramach szczytu omawiane są kwestie związane m.in. ze zmianami klimatu i ich wpływem na Arktykę, bezpieczeństwem narodowym i międzynarodowym w regionie, potencjałem energetycznym Arktyki, rolą i prawami rdzennych ludów Północy, prawem polarnym, czy odwiertami prowadzonymi na Dalekiej Północy.

Podczas tegorocznej edycji Polska będzie obecna w sposób szczególny: planowana jest sesja plenarna “Poland and the Arctic”, wystawa poświęcona polskim projektom naukowym w Arktyce, prezentacja projektu Edu Arctic oraz sesja filmowa. 

Termin rejestracji: 12 października 2017 r.

Adres

  • Reykjavík, Islandia
  • Harpa, Austurbakki 2