Motywacja i adaptacja do pracy w stacji polarnej a wybrane cechy psychologiczne polarników

Szanowni Państwo, 

w imieniu dr Agnieszki Skorupy (UŚ) przekazujemy zaproszenie do udziału oraz rozpowszechniania informacji o badaniach dotyczących roli motywacji, adaptacji oraz cech psychologicznych przydatnych w pracy w stacji polarnej. 

Szczegółowe informacje poniżej: 


Dzień dobry,


W ramach międzynarodowego zespołu psychologów prowadzę badania nt. roli motywacji, adaptacji oraz cech psychologicznych przydatnych w pracy w stacji polarnej. Razem z p. Alicją Walotek z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach i p. Paolą Barros-Delben z Federal University of Santa Catarina w Brazylii zwracamy się z uprzejmą prośbą o możliwość rozpowszechnienia linku do badania wśród osób, które w dowolnym momencie swojej pracy zawodowej, krótko lub długoterminowo przebywał w stacjach polarnych w Arktyce lub na Antarktydzie.

Wypełnienie badania może zająć ok. 15-20 min, a udział w nim jest w pełni anonimowy i dobrowolny. Wersja polskojęzyczna dostępna jest pod tym linkiem:https://badania.paad.us.edu.pl/index.php/211684?lang=pl

Dzięki współpracy międzynarodowej mamy unikatowa możliwość porównania tego jak ludzie odbierają pracę w stacjach polarnych i jakie cechy sprzyjają jej efektywnemu wykonywaniu. Po zebraniu danych, jeśli będą Państwo zainteresowani, służymy również krótkim raportem nt. wyników, które otrzymamy, być może uznacie je Państwo za przydatne w swojej pracy.

Chętnie odpowiem na wszelkie pytania związane z udziałem w badaniu. Jeśli istnieje taka potrzeba, mogę również zwrócić się z oficjalnym pismem do instytucji, z prośba o rozpowszechnienie linku do badania.

Z wyrazami szacunku,

dr Agnieszka Skorupa

Wydział Nauk Społecznych
Uniwersytet Śląski w Katowicach
https://www.psychology-extreme.com/pl